Tadek Błażusiak czwarty w WESS

Billy Bolt zwyciężył w pierwszej rundzie inauguracyjnego World Enduro Super Series – Extreme XL Lagares w Portugalii. Po dwóch dniach morderczej walki podczas piątkowego Endurocross i sobotniego Urban Prologu 252 zawodników z 20 krajów wzięło udział w niedzielnym wyścigu głównym.

Zawodnicy klasy Pro dwa razy (pozostałe klasy raz) musieli pokonać bardzo trudną trasę po śliskich kamieniach, wyboistych korytach rzek, leśnych przesiekach i trawersując techniczne, strome podjazdy. Riderzy startowali co 15 sekund. Początkowo najszybszy okazał się Jonny Walker, jednak dość szybko na prowadzenie wyszedł Bolt. Ze względu na niezbyt udane kwalifikacje Tadek Błażusiak startował z dalszej pozycji, jednak dzięki znakomitej jeździe pokonał aż 40 rywali!

Nathan Watson (KTM)

Niestety mimo znakomitej jazdy Polak ostatecznie zajął czwarte miejsce, zabrakło bardzo niewiele. Mimo to Taddy pokazał, że drzemie w nim nieprawdopodobna siła i choć początek był słaby, na pewno będzie się liczył w walce o podium całego cyklu. Tym bardziej, że przed riderami ukochane przez Błażusiaka ErzbergRodeo.