Teamy Yamahy gotowe do walki o podium tegorocznych Mistrzostw Świata MX

Po pełnym wrażeń okresie testów i przygotowań, Yamaha gotowa na zbliżającą się edycję MXGP dzięki sformowanym dwóm składom.

Monster Energy Factory Yamaha MXGP prowadzony przez Michele Rinaldi reprezentują Romain Febvre i Jeremy Seewer, którzy pojadą na YZ450FM. Febvre z 12 wygranymi Grand Prix i 32 miejscami na podium, po okresie rekonwalescencji powrócił do pełnej formy. Z kolei Seewer znakomicie zaprezentował się podczas All Japan Championship w Sugo zdobywając srebrny medal. Utalentowany szwajcarski zawodnik z niecierpliwością czeka na swój drugi sezon na motocyklu 450cc i ma zamiar powtórzyć swoje sukcesy z klasy 250ccm, gdzie 26 razy stawał na podium i 5 razy wygrywał Grand Prix. Krucjatę Yamahy wzmocni Monster Energy Wilvo Yamaha wystawiając Arnaud Tonusa (trzeci sezon) i Gautiera Paulina. Obie drużyny szykują się już na wyjazd do Argentyny, gdzie pierwsza runda dziewiętnastej serii MXGP odbędzie się 2 i 3 marca.

Erik Eggens (Yamaha Motor Europe MX Racing Manager): Czuję, że mamy bardzo mocną ekipę w tym sezonie. Bardzo się cieszę ze współpracy z Jeremy’m, ponieważ drzemią w nim ogromne możliwości jeśli chodzi o determinację, motywację i konsekwencję. Również Romain jest jeźdźcem, który moim zdaniem ma prędkość, by wygrywać wyścigi. W tym roku wkracza w nowy sezon po fantastycznej zimie. Pod koniec ubiegłego roku uległ poważnej kontuzji i potrzebował czasu, aby w pełni odzyskać siły co zrobił i wierzę, że wróci jeszcze silniejszy niż wcześniej. Jesteśmy przekonani, że zobaczymy wspaniałe wyścigi także dzięki naszemu oficjalnemu teamowi Monster Energy Wilvo Yamaha MXGP, bowiem zarówno Gautier, jak i Arnaud mają olbrzymi potencjał. Sezon 2019 jest dla nas już bardzo ekscytujący, szczególnie po odnowieniu kontraktu z Monster Energy, gwarantującemu wsparcie wszystkim naszym oficjalnym zespołom startującym w MXGP. MX2 i EMX.

fot. Yamaha