Tomac z zadowoleniem przyjmuje możliwe wejście Herlingsa do Pro Motocross

Eli Tomac z Monster Energy Star Racing Yamaha z radością powitał możliwość startu w Lucas Oil Pro Motocross obecnego mistrza świata MXGP, Jeffreya Herlingsa, a także wspaniałego „emerytowanego” Antonio Cairoli.

Herlings został zmuszony do opuszczenia pierwszych rund serii 2022 z powodu przedsezonowego wypadku, w wyniku którego wykonano operację na złamanej pięcie lewej stopy. Tomac – który prowadzi w tegorocznej klasyfikacji 450SX z 53 punktami przewagi na trzy rundy przed końcem wierzy, że udział obu zawodników w serii outdoorowej zwiększy konkurencję. „Na razie koncentruję się na Supercrossie i chcę nadal koncentrować się na tym, co robimy. Jesli Jeffrey i Tony Cairoli zdecydują się na start w USA, byłoby to fantastyczne zawody. Mogę tylko powiedzieć, że będzie duża konkurencja, będą to dla nich nowe tory, bardzo szybkie. Jestem pewien, że będziemy mieć kilka wspaniałych bitew, jeśli przyjadą ”.

Herlings wystąpił gościnnie w Lucas Oil Pro Motocross Championship 2017 na torze Ironman, gdzie zdobył doskonały wynik 1-1”. Tegoroczna seria Lucas Oil rozpocznie się na Fox Raceway 28 maja.