Tony Cairoli #222 pojedzie w 2022 AMA Pro Motocross w USA

KTM potwierdza: Tony Cairoli wystartuje w Fox Raceway National w Pala i Hangtown Motocross Classic w Sacramento (28 maja i 4 czerwca).

Tony Cairoli: „To ekscytujące móc w końcu potwierdzić, że będę ścigać się w USA. Jeździć i ścigać się w Ameryce to coś, czego zawsze chciałem spróbować”.

Pit Beirer, dyrektor KTM Motorsport: „To dla nas wielka przyjemność, że w końcu udało nam się dotrzeć do etapu, na którym Tony może ponownie ścigać się i spróbować swoich sił. Red Bull KTM daje swoje pełne wsparcie. Tony jest ikoną i nadal ważną częścią naszego programu wyścigowego. Tyle możemy zrobić, aby spłacić wszystkie zwycięstwa, tytuły i historie, które tworzył z nami przez ponad dziesięć lat. Myślę, że będzie fajnie również dla amerykańskich fanów motocrossu zobaczyć mistrzowską jazdę Tonyego.
Ian Harrison, kierownik zespołu Red Bull KTM na Amerykę Północną: „To prawdziwa legenda sportu i jeden z najlepszych riderów współczesnej epoki. Wiemy, że przygotowuje się do wyścigów w USA tutaj, dlatego przygotowywaliśmy wszystko, aby zapewnić mu jak najlepsze wsparcie.

fot. KTM