Tor Konary, mega miejscówka na której upalał Taddy Błażusiak

Nasza akcja dotycząca prezentacji torów, czasami tych zupełnie nieznanych, zaczyna przynosić efekty. Mało tego, docierają do nas informacje które są totalnym zaskoczeniem.

Przykład? Tor Konary. Jak się dowiadujemy dzięki współpracy z gminą Wodzisław miejsce to zostało przywrocone do życia i już w kwietniu odbędą się tam pierwsze zawody motocrossowe. Trwa także budowa trasy SuperEnduro która kiedyś istniała, lecz niestety została zniszczona.

I teraz niespodzianka, mega zaskoczenie… W „poprzednim” życiu Konar często gościł tam Tadeusz Błażusiak! Dokładnie rok temu na FB znalazła się następujaca informacja: Dzieki uprzejmości Wójta Gminy Wodzisław Pana Dominika Łukasika została podpisana umowa dzierżawy terenu na którym znajduje się dawny Tor Konary. Ruszamy z ogromem prac abyśmy mogli znowu organizować na tym terenie zawody motocrossowe. Będziemy grodzić teren, a następnie porządkować teren oraz odbudowywać tor motocrossowego ! Robimy to, aby ludzie zmienili zdanie o motocyklistach. To nie tylko wariaci jeżdżący po lesie… Chcemy odciąć się od tych skrajności i pokazać, że nasz sport to piękna i widowiskowa dyscyplina, i że tworzą go ludzie z pasją!

Bartek Pośpiech KKM Wena: Teren piaszczysty, przy lesie luźny i kopny piach natomiast w górnej części tor bardziej twardy, który łatwo się ubija. Tor znajduje się na dwóch poziomach, wynika to z lekkiego uskoku całej działki. Właścicielem działki jest Gmina Wodzisław. O dzierżawę terenu staraliśmy się dwa lata, jednak za kadencji poprzedniej władzy nie byliśmy mile widziani na tym terenie, ważniejsza była kwestia pozyskiwania piachu przez okolicznych mieszkańców. Dzięki współpracy z obecnym wójtem gminy Dominikiem Łukasikiem teren został ogrodzony i zamknięty dla osób postronnych.

I słowo ciałem się stało… Brawo Konary!

fot. Tor Konary