Trzej muszkieterowie: Prado, Guadagnini i Längenfelder gotowi do walki

Trio Red Bull GASGAS Factory Racing jest gotowe do startu w tegorocznej edycji MXGP. Dobre wyniki podczas treningów, świetnie przygotowane motocykle pozwalają mieć nadzieję, że sezon 2023 będzie znacznie lepszy niż ubiegłoroczny.

Przypomnijmy, Jorge Prado jako zawodnik GasGas zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata FIM Motocross 2022 na motocyklu MC 450F. „61” chce jednak o wiele więcej, dlatego zdecydowanie zwiększono intensywność treningów zwłaszcza kondycyjnych, by już podczas pierwszej eliminacji w Argentynie osiągnąć jak najlepszy wynik. Do Prado dołączył Mattia Guadagnini, który debiutując w królewskiej klasie będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Z kolei Simon Längenfelder, ubiegłoroczna rewelacja MX2 zamierza sięgnąć po tytuł mistrza świata MX2. Całą trojkę zobaczymy już w najbliższy weekend podczas Międzynarodowych Mistrzostw Włoch.

Jorge Prado: Wprowadziliśmy kilka zmian w cyklu treningowym i czuję się bardzo dobrze przygotowany. Jestem naprawdę podekscytowany powrotem do ścigania. Mam nadzieję, że uda mi się w tym roku stanąć na podium w każdej rundzie i zdobyć jak najwięcej zwycięstw. Na pewno głównym celem jest zdobycie tytułu. Myślę, że jestem w stanie to zrobić. Walczę o to już czwarty rok”.

Mattia Guadagnini: „W zeszłym roku zmieniłem klasę w połowie sezonu, zrobiłem kilka GP w klasie MXGP i zdobyłem trochę doświadczenia. Teraz, mając więcej godzin na MC 450F i lepsze przygotowanie, czuję się gotowy na mój pierwszy pełny sezon MXGP”.

Simon Längenfelder: „Jestem bardzo szczęśliwy, że zaczynam drugi rok razem z zespołem Red Bull GASGAS Factory Racing. Były wzloty i upadki, ale zajęliśmy trzecie miejsce w MX2 w klasyfikacji mistrzowskiej. Teraz nie mogę się doczekać, co przyniesie rok 2023”

inf.prasowa GasGas