Trzy dni ścigania i zabawy czyli gdański Moto Weekend na zakończenie sezonu

23-25 listopada Gdańskiem zawładną motocykle. Trzy dni wypełnione atrakcjami zarówno w, jak i na zewnątrz ERGO ARENY, do tego wyścigi na plaży i imprezy towarzyszące, zapewnią ogromną dawkę emocji i nie tylko.

Wszystko to za sprawą Mistrzostw Europy w Supercrossie, które wracają do Trójmiasta w nowej odsłonie przygotowanej z myślą o tych, którzy chcą spędzić epicki weekend nad morzem. Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy w Supercrossie zadebiutowały w ERGO ARENIE w listopadzie 2017 roku. Tym razem promotor Sportainment przygotował więcej ścigania i atrakcji przez cały supercrossowy weekend od piątku do niedzieli. W piątek 23 listopada w ERGO ARENIE odbędzie się pierwsza runda Mistrzostw Europy w Supercrossie, gdzie na linii startu zobaczymy zarówno najlepszych polskich zawodników, jak i europejską czołówkę. Zawodnicy wystartują w czterech klasach: 85, 125, 250 i 450.

Dodatkowo w ramach Kids Race zobaczymy w akcji także najmłodszych adeptów motocykli crossowych. Tor zbudowany z 3 000 ton ziemi będzie jeszcze bardziej efektowny, niż w roku ubiegłym, z większymi skokami i technicznymi whoopsami. To sprawi, że zacięta rywalizacja pomiędzy zeszłorocznymi mistrzami, a pretendentami do tytułu będzie jeszcze bardziej widowiskowa. W sobotę 24 listopada już od godziny 11:00 odbywać się będą imprezy towarzyszące Mistrzostwom. Będzie to giełda Moto Expo w arenie i na parkingach przy hali, gdzie miłośnicy jednośladów będą mogli sprzedać/kupić motocykle i akcesoria w okazyjnych cenach oraz sprawdzić ofertę dealerów. Natomiast na plaży na granicy Gdańska i Sopotu odbędą się zawody Ski Joering. Widzowie zobaczą unikatowy obrazek jakim będą wyścigi par, które tworzyć będą zawodnik na motocyklu crossowym oraz podczepiony do niego na lince narciarz, a to wszystko z muzyką i horyzontem Zatoki Gdańskiej w tle. O godzinie 18:00 rozpocznie się druga runda Mistrzostw Europy w Supercrossie, która ostatecznie wyłoni najszybszych zawodników we wszystkich klasach mistrzowskich oraz zwycięzcę King of Poland.

Dodatkowo podobnie jak w piątek zawodnicy powalczą także w konkursie Best Whip na największe wyłamanie motocykla w locie, a najmłodsi zmierzą się w Kids Race. Po imprezie organizator zaprasza wszystkich na oficjalne after party z udziałem zawodników oraz niespodzianką, podczas gdy w arenie trwać będzie przebudowa toru. Wszystko po to, aby płyta areny była gotowa na kolejne wydarzenie. Bowiem w niedzielę, poza trwającą nadal giełdą Moto Expo, odbędą się wyścigi Flat Track, podczas których dojdzie do konfrontacji zawodników na co dzień startujących w takich dyscyplinach jak Motocross, Supermoto, SuperEnduro, wyścigi torowe, czy żużel. Kogo zobaczymy w ERGO ARENIE? Tę informację podamy już niedługo. Zwieńczeniem wydarzenia będzie pokaz lotów z rampy, czyli Freestyle Motocross Show.

Tradycyjnie każdego dnia przed rozpoczęciem zawodów widzowie będą mieli okazję spotkać się z zawodnikami, zrobić zdjęcie, czy zdobyć ich autografy podczas Pit Party. To będzie wyjątkowy weekend w Gdańsku. Zeszłoroczna edycja Mistrzostw Europy w Supercrossie dostarczyła wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i widzom. W tym roku dostarczy ich jeszcze więcej, a ilość i różnorodność atrakcji sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. „Wychodzimy na przeciw zawodnikom i kibicom przedstawiając nowy trzydniowy koncept ścigania i zabawy na morzem jakim jest Moto Weekend Gdańsk 2018. Główną atrakcją wydarzenia będą dwie rundy Mistrzostw Europy w Supercrossie, jednak imprezy towarzyszące Mistrzostwom zapowiadają się nie mniej ciekawie.

Chcemy, aby Moto Weekend stał się nową tradycją. Aby widzowie, którzy przyjadą na nasze wydarzenie mogli co roku spędzić szalony weekend na Pomorzu, bawiąc się podczas naszego wydarzenia oraz korzystając z atrakcji, które ma do zaoferowania Miasto Gdańsk. Zapraszam w imieniu zawodników przedstawicieli miasta i promotora – mówi Przemysław Szymański ze Sportainment. Bilety, karnety, a także pełne weekendowe pakiety wraz z ofertą hotelową na to wyjątkowe wydarzenie już w sprzedaży.

Ilość dostępnych biletów w najkorzystniejszej puli „early bird“ jest ograniczona, a ich sprzedaż trwa tylko do 30 czerwca. Także spieszcie się z zakupem, aby złapać najlepszą opcję!  Wejściówki do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na Eventim.pl. Pakiety z ofertą hotelową dostępne jedynie na stronie www.supercross.pl

HARMONOGRAM ME SUPERCROSS 2018

piątek 23.11.2018

16:00 – otwarcie bram

16:30 – 17:30 – pit party

18:00 – 22:00 – I runda ME Supercross + konkurs Best Whip + Kids Race

22:00 – 02:00 – MESX opening party

sobota 24.11.2018

11:00 – 14:00 – zawody Ski Joering na plaży

11:00 – 19:00 – giełda Moto Expo + atrakcje dodatkowe

16:00 – otwarcie bram

16:30 – 17:30 – pit party

18:00 – 22:00 – II runda ME Supercross + konkurs Best Whip + Kids Race

22:00 – 04:00 – MESX After Party

niedziela 25.11.2018

10:00 – 13:00 – giełda Moto Expo + atrakcje dodatkowe

12:00 – otwarcie bram

12:30 – 13:30 – pit party

14:00 – 16:00 – zawody Flat Track Racing + FMX show

fot. Lukas Nazdraczew/Sportainment