Trzy pytania do… B-Moto

Mamy wakacje, a czy wakacje trwają również w B-Moto? Jesteśmy po przerwie urlopowej, zawodnicy naszej MxAkademii B-Moto również są już po wyjazdach wakacyjnych, uwarunkowanych cyklem Orlen MXMP.

Odpoczynek od motocykla jest bardzo ważny, wywołuje bowiem „głód” jazdy i chęć wykorzystania optymalnie każdej sekundy na torze. Nasi instruktorzy tak dostosowali swoje plany, aby podopieczni MxSzkółki B-Moto, którzy jeszcze nie startują w zawodach, nie musieli przerywać swoich regularnych treningów.

Jakie plany na nadchodzący sezon 2018? Co zaproponujecie młodym kandydatom na mistrzów?

Na razie skupiamy się jeszcze na „ostatniej prostej” tego sezonu, walczymy o jak najlepsze pozycje indywidualne i wspólnie zbieramy punkty dla Klubu Cross Team Stare Babice, który jest bardzo wysoko w klasyfikacji sezonu Mistrzostw i Pucharu Polski Cross Country 2017.
Jesteśmy bardzo zaskoczeni progresem najmłodszych zawodników MxAkademii B-Moto, którzy wiosną mieli zerowe doświadczanie, dziś na swoich Husqvarnach przejechali po 70 mth i z każdym startem w zawodach są coraz bardziej pewni siebie. Największy problem z jakim borykaliśmy się w tym sezonie, to stres towarzyszący im podczas zawodów. Powoli udaje się go wyeliminować, a zawodnicy są coraz szybsi i bardziej dojrzali. Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich sukcesów naszych zawodników, a każde kolejne zawody są coraz efektywniejsze. Zimą będziemy na pewno trenować na sali w Fitness Klubie Aplauz i w czasie ferii być może wyjedziemy gdzieś poza Polskę (zima to bardzo ważny okresy przygotowawczy). Jesienią będziemy prowadzić nabór dzieci i młodzieży z naszej MxSzkółki do MxAkademii B-Moto na sezon 2018, aby przygotować ich do startów w Motocrossowych Mistrzostw Polski. Z naszymi obecnymi zawodnikami (Maks Fiedler MX65, Jerzy Bolesta MX65 i Maciek Krajewski MX85) będziemy negocjować warunki kontraktów i jeśli dojdziemy do porozumienia, to z pewnością zobaczycie ich w naszych barwach w sezonie 2018. I nieustanie mocno pracujemy nad pozyskaniem kolejnych sponsorów dla naszych zawodników.

A jak mija sezon samym wykładowcom?

Jest OK, chodź nie jesteśmy w szczytowej formie ze względu na to, iż większość swojego czasu poświęcamy na prace z naszymi podopiecznymi i mamy mało czasu na treningi. Nie mniej jednak Erwin walczy o tytuł Mistrza Polski w Cross Country, a Alan zajmuje obecnie 10 miejsce w klasyfikacji sezonu MX2 Orlen Motocrossowych Mistrzostw Polski.

fot. Krzysztof Hipsz