Trzy pytania do… Joanna Miller (Akademia Orlen Team)

Jesteś juz po operacji. Jak przebiegła, co mówią lekarze?

Początkowy termin operacji był wyznaczony na 20.07. Jednak w banku przeszczepów skończyły się transplanty. Lekarz zalecał czekać do początku sierpnia aż się pojawią, i pominąć niepotrzebne cięcie drugiej nogi, aby pobrać z niej ścięgno. Niestety bank przeszczepów nadal nie dysponował odpowiednim organem dlatego podjęłam decyzję, że pobieramy przeszczep z drugiej nogi. Nie mogłam pozwolić sobie na dalsze oczekiwanie, ponieważ mam niewiele czasu do przyszłego sezonu. Operacja odbyła dwa tygodnie temu. Operował dr. Lucjan Samson w klinice w Sopocie. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, ale usunięto mi resztki łąkotki przyśrodkowej.

Teraz czas na rekonwalescencje, jak będziesz „dochodziła do pełnej formy, ile to potrwa?

Przez kilka dni było ciężko, bolały mnie obie nogi, ale jakoś poruszać się na kulach musiałam. Pierwsze lekkie ćwiczenia zaczęłam wykonywać już trzeciego dnia. Minęły niecałe dwa tygodnie, a mam już za sobą dwa treningi na rowerze. Staram się wrócić jak najszybciej do pełnej sprawności, ponieważ wracam do treningów na motocyklu już w styczniu. Lekarz powiedział, że wiązadło będzie w pełni gotowe dopiero po około 11 miesiącach. Ja nie mam aż tyle czasu i w sezonie 2018 chcę startować w pełnym cyklu Mistrzostw Świata, Europy i Polski.

Czy psychicznie także jesteś już zmotywowana?

Nastawienie jest bardzo pozytywne. Wiem, że podjęłam dobrą decyzję poddając się operacji już teraz, a nie dopiero na koniec sezonu. Udało mi się wywalczyć w tym tym roku piąte miejsce w Mistrzostwach Europy i to dodaje mi skrzydeł. Chciałam bardzo podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają! W szczególności moim sponsorom Akademia Orlen Team, Duust, Bridgestone, Poltarex, 4ride, Human Therapy, Penrite oraz Polskiemu Związkowi Motorowemu. Wrócę silniejsza niż byłam w tym roku!

fot. X-cross