Trzy pytania do… Karolina Jasińska #299

Karolina Jasińska, zawodniczka Automobilklubu Gorzowskiego. W tym roku zadebiutowała w MP Kobiet i aktualnie zajmuje znakomite drugie miejsce. Jutro Karolina wystartuje podczas rundy w Gdańsku.

Jak to się stało, że poszłaś w ślady brata i wsiadłaś na moto?

Pierwsze kroki w MX stawiałam, gdy Wiktor ścigał się w klasie MX65. W 2015r. dziadek kupił mi moto, Yamahę YZ85 i zaczęłam swoje starty. Niestety, nie mogłam się jeszcze ścigać w klasie MX KOBIET, lecz nie przeszkadzało mi to zdobyć tytuł II wicemistrza Strefy Polski Zachodniej w klasie MX85.

W tym roku znalazłaś się wśród dziewczyn w Mistrzostwach Polski. Joasia Miller jest poza zasięgiem, a jak oceniasz resztę stawki? Kto jest Twoją najpoważniejszą konkurentką?

Joasia Miller jest poza zasięgiem ale myślę, że za parę lat będę jeździła na jej poziomie. Konkurencja jest bardzo wyrównana, moimi rywalkami są między innymi Wiktoria Grabowska, Alina Łaszcz i Karolina Jankowiak.

Czy i jak pomaga Ci Wiktor?

Wiktor jest moim bratem, a zarazem trenerem, nie tylko w MX. Ćwiczymy razem na basenie, robimy razem kilometry na rowerze. A jeśli chodzi o motocross, to pokazuje mi nowe ścieżki, dzięki którym jestem szybsza.

fot. Krzysztof Hipsz

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułVideo z Żarem
Następny artykułTerminator YZ