Tygrysy szykują się do skoku

1-2 kwietnia w Obornikach Wlkp. odbył się trening punktowany dwóch klubów: Automobilklubu Gorzowskiego i MotoKlubu Oborniki.

Takie spotkania to już tradycja kultywowana od lat. Frekwencja dopisała zaskakująco: ponad 50 zawodników w tym 15-tu maluszków na 65-kach i 85-kach plus trzech trenerów pracujących jednocześnie na torze w pełnej komitywie.

Obiekt udało się podzielić na cztery osobne sektory i tak zaplanować treningi, że mimo licznej frekwencji nikt nikomu nie przeszkadzał. Efekty szkolenia widać już było w niedzielę, w trakcie wyścigów na dochodzenie grupy mocno zaawansowanej oraz klas MX 65 i MX 85, jak i podczas czasówek pozostałych grup. Testy napisane wyśmienicie, jazda zdana pod czujnym okiem sędziny Moniki Budnik. W ten sposób mamy łącznie dziesiątkę nowych zawodników w naszej MX Rodzinie. Pozdrawiamy gorąco i namawiamy inne Kluby do organizowania tego typu wydarzeń. Warto!

Paweł Wizgier: Świetnie przepracowany czas z rożnymi grupami zawodników a jednocześnie okazja, aby zobaczyć w jakiej formie są riderzy planujacy start w MPMX w Sobieńczycach. Jest dobrze, zawodnicy są odważni, w dobrej kondycji, prezentują niezłą technikę i jeżdżą myśląc! A tor był jak marzenie, super przygotowany. No ale skoro tuż po 6 rano wjechał spych, to nie ma się czemu dziwić.

Paweł Szturomski: W miniony weekend w Obornikach Wlkp. miałem przyjemność współpracować w roli trenera wraz z Luisem Carstensem i Pawłem Wizgierem na zgrupowaniu zawodników Automobilklubu Gorzowskiego oraz Motoklubu Oborniki Wlkp. Grupy szkoleniowe zostały dobrane odpowiednio do umiejętności i wieku tak, aby całe szkolenie przebiegało bezpiecznie i przyniosło jak najwięcej korzyści uczestnikom.

 

Pogoda dopisała, a sam organizator stanął na wysokości zadania wyśmienicie przygotowując tor na sobotę oraz zgodnie z sugestią kadry szkoleniowej wyrównując niemal całą trasę na niedzielne szkolenie – BRAWOOO!!!!! Na dodatek na każdym skoku były osoby funkcyjne (flagowi) oraz zagwarantowano zabezpieczenie medyczne, jednym słowem pełna profeska. Przećwiczony został praktycznie każdy element toru, co na koniec podczas wyścigów na dochodzenie owocowało u zawodników szybką, równą jazdą na najbardziej optymalnych liniach. Całość szkolenia przebiegała bezpiecznie, bezproblemowo i bez większych kontuzji za co dziękuję organizatorom, trenerom jak i samym uczestnikom zgrupowania. Podobne zgrupowania planuję przeprowadzić w Głogowie przed Mistrzostwami Strefy Polski Zachodniej, które odbędą sieę3/4.06.2017, ale to jest jeszcze jest w fazie uzgodnień i ustalania terminów.

Luis Carstens: Szkolenie w Obornikach uważam za mega zgrupowania. Super organizacja, fajna frekwencja zawodników. Tor w świetnym stanie. Dużo pracowaliśmy nad techniką jazdy wszystkich zawodników. Z Pawłem Wizgierem i Pawłem Szturomskim pracowało mi się bardzo dobrze i też świetnie się dogadaliśmy.

Fot. Tomek Kucharczyk