UWAGA!!! Rajcza zasypana! Zmiana terminu Rajcza Enduro Skijöring

    Organizatorzy Rajcza Enduro Skijöring nie kryją swojego zdziwienia. Zawody, które miały być odpowiedzią na zmianę klimatu i zdecydowanie łagodniejsze zimy z mniejszą ilością śniegu, zachęcającą do upalania na moto, musza zostać odwołane, bo… zima jednak uderzyła z potężnym impetem i zasypuje wszystko, co ekipa z Rajczy przygotuje.

    Z resztą nie tylko teren imprezy! W wyniku ataku zimy setki mieszkańców regionu zostało odciętych od świata, przez co nad gminą Rajcza wisi widmo ogłoszenia stanu klęski żywiołowej. Kiedy nowy termin? Kilka dni temu na oficjalnej stronie wydarzenia Rajcza Enduro Skijöring mogliśmy przeczytać pierwszy wpis w zupełnie innym dla organizatora, zdecydowanie mniej optymistycznym tonie. W miniony poniedziałek ekipa Enduro Skijöring z Rajczy zaznaczyła, że ze względu na intensywne, nieprzerwane od początku stycznia opady śniegu, przygotowanie trasy jest zdecydowanie trudniejsze niż przewidywano. „Ratrakowanie trwa non stop, ale stosunkowa wysoka temperatura, bez mocnego mrozu nie bardzo pozwala na to, by ratrakowana przez nas trasa mogła się odpowiednio związać i stwardnieć. Do tego śnieg, który nie przestaje sypać i regularnie zasypuje to, co stworzyliśmy… Wszystko to sprawia, że w chwili obecnej nie ma szans na to, by jakikolwiek, nawet największy świr trzymający ostro manetę odkręconą na maxa, był w stanie ukończyć choć jedną pętlę trasy. Zakopanie się jest gwarantowane. A najgorsze jest to, że prognozy nie zakładają poprawy – ma sypać i sypać, jak z dziurawego wora!” Ostatecznie zima wygrała i jak zostało ogłoszone 16 stycznia, zaplanowana na 27 stycznia impreza zostanie przeniesiona.

    O nowym terminie Rajcza Enduro Skijöring organizator poinformuje na dniach na swoim fanpage’u na Facebooku Nieoficjalnie mówi się, że w grę wchodzi druga połowa lutego. Czy warto czekać? Z pewnością! Na listę startową w krótkim czasie zarejestrowało się ponad 70 skijoringowych ekip z całej Polski, a także z Czech i Słowacji! Zapowiada się więc ostre ściganie w międzynarodowym towarzystwie. Ekipa X-cross na pewno będzie na miejscu!