W Meksyku odbył się Rajd Sonora. Wygrał tegoroczny zwycięzca Dakaru Brabec

Okazuje się, że nie wszędzie na świecie motocykle odstawiono do garaży. Właśnie zakończył się rajd na pustyni Sonora (Puerto Penasco) na pograniczu Meksyku i USA.

Zwyciężył tegoroczny triumfator Dakaru Ricky Brabec. Do przejechania zawodnicy mieli 1358km w tym 1078km odcinków specjalnych na bardzo trudnym terenie, bo pustynia Sonora to piach, wydmy ale i kamienie.

Zawodnik Monster Energy Honda Team wygrał cztery z pięciu etapów, a w zwycięstwie w generalce nie przeszkodziła mu nawet 13-minutowa kara jaką otrzymał po pierwszym etapie.

Ricky Brabec: Zawsze czekam na ten rajd z niecierpliwościa, bowiem bardzo przypomina mi ten dakarowy: są tu szybkie zjazdy, strome podjazdy i bardzo wysokie wydmy. Dzięki mojemu zespołowi i znakomicie spisującemu się motocyklowi CRF450 RALLY udało mi się pokonać i ukończyć wyścig po raz trzeci na pierwszej pozycji. To było niesamowite wydarzenie, dobrze zorganizowane i nie mogę się doczekać powrotu w 2021 roku. Chciałem również złożyć kondolencje wszystkim ofiarom wirusa Covid-19. Wszyscy bądźcie bezpieczni i bądźcie zdrowi, abyśmy mogli wkrótce wrócić do ścigania.

fot. HRC