W niedzielę MXGP na ekranach polskich telewizorów

W 2015 roku, kiedy MXGP po raz pierwszy zawitał na tor w Neuquen, na najwyższym stopniu podium stanął wówczas Max Nagl. Teraz Niemiec przeniósł się do zespołu TM Racing Racing Factory i o jak najlepszy wynik powalczy w nowych barwach.

Kolejne dwa lata w Argentynie to triumf Tima Gajsera, który tym razem musi pauzować ze względu na kontuzję. Ale jest wielu innych pretendentów do zwycięstwa, którzy spróbują dodać swoje nazwisko do listy zwycięzców w Argentynie.

Na pewno wśród faworytów są dwa „czołgi” ze stajni KTM Factory Racing: Antonio Cairoli i Jeffrey Herlings. Pierwszy miał znakomity „sezon przed sezonem”, drugi mimo wpadki na Mistrzostwach Włoch potem pokazał klasę. Romain Febvre, na pokładzie zupełnie nowego YZ450F jest głodny zwycięstw po rozczarowującym sezonie 2017. Podobnie Paulin, coraz szybszy i coraz bardziej drapieżny. Obydwaj mogą napsuć krwi „pomarańczowym”, podobnie jak Max Anstie czy Bobryshev, który za wszelką cenę chce wrócić do HRC. Na pewno zaatakują także debiutanci jak choćby Julien Lieber, który dołączył do weterana belgijskiego Clementa Desalle.

2017 Patagonia Argentina MXGP Top 3: 1. Tim Gajser, 2. Jeremy Van Horebeek, 3. Evgeny Bobryshev.

UWAGA!!!!! EUROSPORT2, 4.03.2018, godzina 17.00 MXGP LIVE!!!!!!

Podczas gdy klasa MXGP jest pełna zaprawionych w bojach wyjadaczy, klasa MX2 aż kipi od młodych talentów. Na szczycie listy jest bez wątpienia mistrz świata 2017 Pauls Jonass. Co prawda nie ma już Seewera, który przesiadł się na 450-tke, ale pazury ostrzy groźny Jorge Prado. Na liście pretendentów do tytułu jest także Thomas Kjer Olsen, zawodnik Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing.

Jego kolega z zespołu Amerykanin Thomas Covington to kolejny topowy rider, podobnie jak debiutant HRC Calvin Vlaanderen. Ciekawe, jak wypadnie startujący zespół Yamaha MX2 Kemea. W jego skład weszli Ben Watson, Wsiewołod Brylakov i Jago Geerts. Swoje trzy grosze na pewno dorzucą Hunter Lawrence i Bas Vaessen.

2017 MXGP Patagonia Argentina MX2 Top 3: 1. Pauls Jonass, 2. Jorge Prado, 3. Jeremy Seewer.

fot. KTM