W ostatnią niedzielę marca startuje IPONE Cross Country Series

    Nieopodal Częstochowy odbędzie się I Runda IPONE CC Series 2020 – Biskupice a to oznacza, że motocykliści rywalizować będą w wielkiej piaskownicy położonej w urokliwej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

    We wspomnianej piaskownicy byliśmy dwa lata temu, a pisaliśmy o niej wtedy tak: Dwustu sześćdziesięciu czterech miłośników cross country oraz dyscyplin pokrewnych (MX, enduro, ATV) dokonało spektakularnego otwarcia sezonu w Biskupicach k. Częstochowy. Na terenie „Juraparku”, ukrytej w lesie świetnej miejscówki odbyła się I runda IPONE Cross Country Series (poprzednio: Puchar Śląska i Opolszczyzny). Wszystko sprzyjało temu otwarciu, przede wszystkim łaskawa aura, co skłoniło naprawdę wielu do przyjazdu i startu na trudnej, piaszczystej trasie.

    Biskupice 2018

    Widok dziesiątek motocykli, busów, przyczepek i quadów dowodził tylko jednego: oto ruszył nowy sezon! Po zimie wielka ilość zawodników- zarówno tych z licencją jak i amatorów- chciała się pojawić w tym specyficznym miejscu i zmierzyć z pętlą o długości blisko 5 km. Dodajmy od razu: pętlą dającą bardzo mocno w kość zarówno kierowcom jak i ich maszynom. Grząski piach i wąski tor były na pewno atrakcyjne dla kibiców ale niejeden z riderów musiał przejść test hartu ducha i ciała, a przy okazji zobaczył jak przepracował zimę.

    fot. Alek Skoczek