Webb zwycięża z Haaker’em podczas inauguracyjnej rundy AMA EnduroCross

Maszyna ruszyła! W minioną sobotę w Prescott Valley oficjalnie rozpoczął się sezon 2018 motocyklowych Mistrzostw Ameryki AMA EnduroCross.

Na bramce startowej stanęło wielu utalentowanych zawodników z USA, jednak oczy wszystkich kibiców skupione były na zaciekłym pojedynku pomiędzy obecnym Mistrzem Ameryki – Webb’em, a dwukrotnym mistrzem cyklu – Haakerem’em. Obaj amerykanie ponownie pokazali kto rządzi w wyścigach indoorowych.

Cody Webb

Podczas popołudniowych kwalifikacji Cody Webb wykręcił najszybszy czas okrążenia, z kolei Colton Haaker zdeklasował rywali podczas starć „jeden na jeden”. Kilka godzin później nadszedł długo wyczekiwany moment – start wyścigu głównego. Zgodnie z oczekiwaniami przepełniony był niespodziewanymi zwrotami akcji oraz bezkompromisową rywalizacją. Jako pierwszy z bramki startowej wystrzelił Webb, w mgnieniu oka obejmując prowadzenie. Cały czas czuł jednak oddech rywala na plecach – Haaker skrupulatnie deptał mu po piętach i po dwóch pierwszych okrążeniach sprawnie go wyprzedził. Trzecie kółko przyniosło kolejną rotację miejsc dając wysoką, dwunastosekundową przewagę Cody’iemu, z której jednak nie cieszył się długo – kilkoma błędami i sporym upadkiem ponownie oddał prowadzenie w ręce rywala.

Trystan Hart

Triumf Coltona wydawał się w tym momencie pewny, jednak trzynaste, czternaste i piętnaste okrążenie nie należały do najprostszych – dublowani zawodnicy co rusz zwalniali Haakera, który finalnie został pokonany przez sekcję głazów. Pierwsze zwycięstwo sezonu oraz prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął tym samym Webb. Cody Webb: Inauguracyjna runda sezonu była niesamowita. To był najciekawszy wyścig w jakim brałem udział. Razem z Coltonem deptaliśmy sobie po piętach przez cały wieczór. Tor był.. złośliwy – dokładnie taki jaki powinien być. Ku uciesze kibiców zawodnicy co rusz zaliczali spore gleby, wliczając mnie i Haakera. Świetnie rozpoczęliśmy nowy sezon zmagań.

Kolejna runda AMA EnduroCross już 15 września w Costa Mesa, w stanie Kalifornia. Wszystkim fanom SuperEnduro przypominamy – najlepsi uczestnicy cyklu AMA EnduroCross już 8 grudnia 2018 roku zmierzą się w batalii z zawodnikami całego globu podczas pierwszej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków. Bilety dostępne na www.eventim.pl oraz w salonach empik. Do końca sierpnia można je nabyć w wersji Early Birds w promocyjnej cenie (każdy bilet tańszy o 10zł).

fot. ARC