Weryfikacja wyników rundy Mistrzostw Polski MX w Lipnie – komunikat uzupełniający

Główna Komisja Sportu Motocyklowego PZM informuje o weryfikacji wyników rundy Mistrzostw Polski w Lipnie oraz zmianach w kalendarzu Mistrzostw Polski ORLEN MXMP 2019.

  1. Runda ORLEN MXMP planowana w dniach 17/18 sierpnia 2019 na torze w Sobieńczycach, ze względu na brak nowego wolnego terminu, zostaje odwołana.
  2. Runda ORLEN MXMP planowana w dniach 7/8 września 2019 we Wschowie, odbędzie się w tym samym terminie z planowanym wcześniej podziałem na klasy sobota/niedziela na torze w Obornikach Wielkopolskich. Organizator Stowarzyszenie OTS Motoklub Oborniki.
  3. W związku z powyższymi zmianami ilość rund ORLEN MXMP w sezonie 2019 zmniejszy się z sześciu do pięciu, a runda w Obornikach będzie oznaczona jako piąta (ostatnia w sezonie 2019).
  4. Wyniki wyścigów rozegranych podczas IV rundy Orlen MXMP w Lipnie zostaną zaliczone do klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Polski 2019. Nie planuje się dodatkowego rozgrywania wyścigów, które podczas zawodów w Lipnie nie doszły do skutku. Aktualna klasyfikacja indywidualna w poszczególnych klasach jest obowiązująca przed ostatnią rundą ORLEN MXMP w Obornikach.
  5. Wyniki wyścigów rozegranych podczas IV rundy Orlen MXMP w Lipnie nie zostaną zaliczone do klasyfikacji klubowej juniorskiej, seniorskiej i sponsorskiej. Wspomniane klasyfikacje zostaną zweryfikowane i zmienione przed ostatnią rundą ORLEN MXMP w Obornikach.
  6. fot. Krzysztof Hipsz