Więckowski, Oskar i Przemek Kaczmarczyk na czele Enduro Ligi.

Red Bull Enduro Liga to projekt łączący rywalizację online z prawdziwym ściganiem. Od 1 września, zawodnicy motocyklowego enduro nagrywają wideo-odpowiedzi na wyzwania rzucane im przez Taddy’ego Błażusiaka. Uczestnicy, którzy zgromadzą najwięcej punktów w rankingu, otrzymają zaproszenie do Finału na Żywo.

Wyścigi odbędą się 10 października na torze BKM Racing w Dębskiej Woli i będą transmitowane na żywo w Red Bull TV. Nie możesz tego przegapić! Tor BKM Racing w Dębskiej Woli już po raz drugi stanie się miejscem spotkania wszystkich Enduro Kozaków w Polsce.

Podobnie jak podczas zeszłorocznej edycji zawodów, do naturalnego przebiegu trasy wpleciona zostanie sekcja enduro-cross, wymagające podjazdy i zjazdy oraz część z przeszkodami specjalnymi, tzw. FINAL CHALLENGE. Zwycięży rider, który poradzi sobie najlepiej w kwalifikacjach, rundzie play-off i przejeździe finałowym.

„W zeszłym roku miałem okazję przetestować trasę w Dębskiej Woli i strasznie mi się podobała! Mix motocrossu, hard enduro i endurocrossu to coś, co uwielbiam, bo pozwala sprawdzić zawodników w każdej płaszczyźnie. W tym roku oczywiście znowu będę na Wielkim Finale. Już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jaki postęp zrobili Enduro Kozacy w Polsce! – mówi Tadeusz Błażusiak.

Liczba miejsc w Finale na Żywo jest limitowana. Zaproszenie do Dębskiej Woli otrzymają uczestnicy, którzy najlepiej poradzą sobie w trwających eliminacjach online. Po trzech zadaniach, sprawdzających technikę, szybkość oraz odwagę riderów, w rankingu Red Bull Enduro Ligi prowadzą: Filip Więckowski, Oskar Kaczmarczyk i Przemek Kaczmarczyk.

Do końca części internetowej pozostało jeszcze 1 zadanie – zabawa. Lista wyników jest aktualizowana na bieżąco na redbull.pl/enduroliga. W galerii zgłoszeń na stronie projektu można dodatkowo przeglądać filmiki i głosować na swoich faworytów. Chętni zawodnicy nadal mogą dołączyć do projektu.

Jedynym warunkiem jest przesłanie wszystkich zaległych zadań najpóźniej do 28 września. Udział jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich powyżej 16 roku życia. Szczegóły na redbull.pl/enduroliga lub kanale w aplikacji Discord. Red Bull Enduro Ligę wspierają: Garmin, GoPro, Fox, Dobre Sklepy Motocyklowe, Tombet.

fot. Krzysztof Hipsz (Red Bull Enduro Liga 2020)