Wiktor Rafalski: poszedłem śladem Golloba, by z motocrossu przesiąść się na żużel.

Jeden z najmłodszych zawodników startujących w polskiej ekstra lidze żużlowej. Zaczynał podobnie jak Tomasz Golob od MX czyli motocrosu startując w klasie MX 65.

Jest związany z Fundacją Motocyklowe Nadzieje w zasadzie od początku jej istnienia i swojej kariery w motorsporcie. Zawsze był wybitnym zawodnikiem i nigdy nie ukrywał, że jego celem jest żużel. „Czarny sport” jest i był obecny w jego rodzinie od dawna. Obecnie MX to raczej wsparcie w procesie treningowym ale zawsze chętnie siada na swojego KTM SX125. Na zawodach MX będzie się pojawiać sporadycznie. Efekty takiego podejścia do sportu prezentuje sam zawodnik.

Sezon 2021 był dla mnie pierwszym sezonem w ,, dorosłym żużlu ” miałem starty w rundach DMPJ, NICE Cup, Eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów, oraz Półfinale i Finale Mistrzostw Polski Par Klubowych Juniorów. Udało mi się drużynowo dojść do ćwierćfinałów DMPJ, zająć 3 miejsce w VII rundzie NICE Cup w eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów zająłem 6 miejsce i zabrakło mi jednego punktu do zakwalifikowania się do finału oraz jechałem w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych Juniorów. Poza tym zdobyłem dużo cennego doświadczenia, pewności siebie i objeżdżenia.

Fundacja będzie nadal wspierać młodych ludzi z pasją i oczywiście Wiktora.