Wschowa po „strefie” gotowa na MP

Dwudniowa Strefa Zachodnia była próbą generalną przed MP, które zaplanowane są we Wschowie w dniach 19-20 sierpnia. Na 6. rundę MSPZ przyjechało 192 zawodników! Tor -„igła”!

W sobotę pojechały dzieci, młodzież i kobiety. W 65-tkach świetna rywalizacja szczególnie między Mikołajem Stasiakiem z AK Gorzów a Wiktorem Rafalskim z WKM Więcbork. W drugim biegu Miko #58 wyprzedził swojego rywala o 2 sekundy, i to on stanął na najwyższym stopniu podium, trzecie miejsce przypadło jego klubowemu koledze Jankowi Kotowiczowi.

W klasie MX85 zwycięstwo Aleksandra Świrczaka z Lesznowoli, przed Wiktorem Sobiechem (WKM Więcbork) i Jurandem Kuśmierczykiem (AK Gorzów). U Pań wygrała dawno nie widziana na „zachodzie” Wiktoria Garbowska (WKM Wiecbork), na drugim miejscu Karolina Jankowiak (AK Głogów), liderka klasyfikacji generalnej, a trzecie miejsce wywalczyła Justyna Melech z LSM Bry-Tech Racing. W pierwszym biegu już po dwóch okrążeniach z rywalizacji odpadła zwyciężczyni poprzedniej rundy Kasia Śron z Ostrowa – noga w gipsie… Życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia!

W klasie MXJunior zabrakło Wiktora Jasińskiego i Wojtka Kucharczyka, do których obecności na Strefie Zachodniej jesteśmy jednak przyzwyczajeni. Zawodnicy AK Gorzów reprezentowali nasz kraj na Mistrzostwach Świata Juniorów w Estonii. Pomimo nieobecności W&W, na maszynie startowej we Wschowie było dość gęsto: 25 zawodników. Wygrał „pewniak” Dariusz Rapacz z Osielca (dzień później drugi w Open), przed Michałem Kuczyńskim z Gdańskiego AutoMotoKlubu i Jakubem Miśkowiakiem, reprezentującym barwy WKM Wschowa. W niedzielę w niemiłosiernym upale przyszło się ścigać „starszej młodzieży”, czyli Mastersom oraz zawodnikom z MX1C, MX2C, Open oraz quad.

W klasie Open było zaledwie 9 kierowców, więc połączono ich z Mastersami. U tych ostatnich doszło do małej niespodzianki, Andrzej Szalbierz z Nekli-lider klasyfikacji generalnej tym razem „tylko” drugi, pierwsze miejsce wywalczył Sebastian Kałużny z KS Polkowice! Trzecie miejsce dla Grzegorza Jankowiaka z AK Głogów. W Open-ach lider gospodarzy Igor Zienkiewicz bez problemów pognał po puchar za pierwsze miejsce, drugi był wspomniany wcześniej Darek Rapacz, a trzeci Emil Przystupa z Głogowa.

W klasie 250-tek tylko Lubomir Sobol, zdawać się mogło, nie odczuwał zmęczenia „materiału”, reszta zawodników „oddychała rękawami”. Walkę z Lubem podjęli jeszcze Dawid Słaby (Bry-Tech), Krzysztof Woźniak i Kamil Nowakowski obaj z OKM Ostrów, ale ten ostatni zaliczył upadek , co zaprzepaściło jego szanse na pudło. Ostatecznie na podium stanęli: Sobol, Słaby i Woźniak. W 450-tkach dwa pierwsze miejsca dla gospodarzy – Kamil Majorczyk przed Dominikiem Kazimierczakiem, trzecie miejsce dla Niemca Chrisa Seifferta.

WYNIKI TUTAJ

UWAGA!!! Kolejna runda odbędzie się 13 sierpnia w Rosówku, z jedną znaczącą zmianą, będą to zawody jednodniowe, a nie jak wcześniej planowano sobotnio-niedzielne.

tekst i fot: Ewa Kowalewska (MXFoto).