Wszystkie kciuki dla Tadka!

Już jutro wielki finał FIM World Championship Maxxis SuperEnduro 2018. Zawody odbędą się po raz pierwszy w Szwecji, w Sparbanken Arena w Lidköping. Sala o pojemności 4500 miejsc została otwarta w 2009 roku i jest siedzibą wielu lokalnych drużyn hokejowych.

W Sparbanken Arena odbywają się także liczne koncerty, takie jak Melodifestival w 2014 roku czy finały Eurowizji. Lidköping to miasto w południowo-zachodniej Szwecji, w odległości niespełna 130 kilometrów od Göteborga.

Cody Webb

Tam właśnie zostanie rozegrana rozstrzygająca o wszystkim runda. Pech Cody Webba podczas trzeciego finału w Bilbao na początku marca całkowicie przewrócił tabelę wyników klasy Prestige! Kalifornijczyk ma tylko 17 punktów przewagi nad Tadkiem Błażusiakiem! „Polish Nightmare” będzie miał trzy finały po 6 minut + 1 okrążenie aby zdobyć 60 punktów, pokonać swojego kolegę z KTM Factory i uzyskać siódmy tytuł w tej dyscyplinie. Z kolei Webb będzie musiał wykazać się nieprawdopodobną odpornością psychiczną i nie spalić się na starcie każdego z trzech wyścigów.

Tym bardziej, że o jak najlepsze pozycje będą walczyć Billy Bolt, Jonny Walker, Colton Haaker i Manuel Lettenbichler. Każdy z nich ma szansę na trzeci stopień pudła. O miejsce w Top 5 Grand Prix upomni się zapewne Blake Gutzeit, zatem na torze może być naprawdę bardzo ciasno. W Juniorach sprawa jest bardziej oczywista, bowiem 55 punktów przewagi Kevina Gallasa teoretycznie daje mu mistrzowski tytuł. Tuż za nim jest Emil Juszczak z ogromnymi szansami na tytuł wice mistrza. W stawce młodych jeźdźców pojawi się także Grzesiek Kargul, który mimo pechowego sezonu nie daje za wygraną. Przypominamy że jutro, od godziny 19.00 rusza także live streaming na www.superenduro.org

Jonny Walker

Klasyfikacja mistrzowska

  1. Cody WEBB 202
  2. Tadeusz BŁAŻUSIAK 185
  3. Billy BOLT 169
  4. Jonny WALKER 153
  5. Colton HAAKER 146
  6. Manuel LETTENBICHLER 132
  7. Alfredo GOMEZ 105
  8. Blake GUTZEIT 74
  9. Cristobal GUERRERO RUIZ 58

fot. Adreas Beluschi, Robert Lynn