Wszystko co musisz wiedzieć o Pucharze Yamaha YZ bLu cRU

„Z dumą ogłaszamy inaugurację Pucharu Yamaha YZ bLU cRU Cup, który dzięki współpracy z PZM zostanie rozegrany przy Mistrzostwach Polski w Motocrossie! To wyjątkowa inicjatywa, która daje młodym zawodnikom szansę na rozwój kariery a nawet zdobycie wsparcia fabrycznego!”

Co to oznacza?

Tomasz Kuźniewski,  PTW Sales manager Yamaha Motor Europe (oddział Polska): „Oznacza to, że kalendarz Pucharu bLU cRU jest dokładnie taki sam jak Mistrzostw Polski w Motocrossie, bo zostaną utworzone trzy dodatkowe klasyfikacje:YZ65 bLU cRU Cup, YZ85 bLU cRU Cup, YZ125 bLU cRU Cup.

Dla przykładu zawodnik biorący udział w pucharze YZ125 bLU cRU jadąc w klasie MX125 Mistrzostw Polski jeżeli dojedzie trzeci w MP ale będzie najszybszą Yamahą w stawce, to w naszym pucharze zdobędzie punkty za pierwsze miejsce. Czyli do klasyfikacji punktowej pucharu bLU cRU wyłączamy z odpowiadającej klasy MP zawodników jadących na innych markach (a także tych na Yamahach, którzy nie wzięli udziału w pucharze bLU cRU np. z powodu przekroczenia limitu wiekowego) i tworzymy osobną klasyfikację generalną. Wartości punktów analogiczne jak w MP, tj. 25 punktów za I miejsce, 22 punkty za II miejsce, itd.

Na koniec roku, w trakcie gali wręczenia nagród w Centrum Olimpijskim, zostaną nagrodzeni czołowi trzej zawodnicy klasyfikacji generalnej każdej z trzech wymienionych wyżej klas. Wartość nagród rzeczowych dla każdej z klas wyniesie 10000zł.

No i oczywiście nagroda główna, którą jest wyjazd na Super Finał bLU cRU w takcie MXoN w UK: najlepszy zawodnik w klasyfikacji generalnej każdej z klas Pucharu bLU cRU zostanie przez nas wysłany do UK, aby zmierzyć się z czołówką w Europie podczas tego święta motocrossu. W ramach wyjazdu jest też organizowany jeden trening przez Yamaha Europe z trenerami teamów fabrycznych plus zazwyczaj gościem specjalnym treningu jest jeden z topowych zawodników Yamahy (szczegóły do potwierdzenia już w październiku).”

fot. Yamaha