Wysocki i Charboneau w Dąbrowie Górniczej!

IV runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej (8/9.07) zapowiada się wyjątkowo ciekawie! Wciąż rozbudowywany tor położony w Zakawiu będzie areną zmagań zawodników z Południa. Ale nie tylko to przyciągnie uwagę. Stowarzyszenie MotoDąbrowa postarało się o uczestnictwo dwóch znakomitości MX, które znacząco uatrakcyjnią te zawody.

Pierwszą będzie doskonale nam wszystkim znany Tomek Wysocki, który zapewne z ogromną satysfakcją wystartuje w swoim klubie, na swoim terenie, korzystając z przerwy w swoim bogatym kalendarzu startów. Tak jak przed rokiem, tak i teraz z pewnością da popis swych umiejętności, a kibice będą mieli możliwość zobaczenia jak jeździ się na poziomie międzynarodowym. Będzie to drugi start Tomka w kraju, więc radzimy przyjechać, bo kolejna okazja do spotkania i zobaczenia na żywo naszego najlepszego zawodnika MX w krajowych zawodach może trafić się nieprędko. Drugą, z kolei bardzo rzadko spotykaną w tych rejonach Europy personą, będzie rewelacyjnie ostatnio spisujący się w ME klasy EMX250 Amerykanin Tristan Charboneau.

Zawodnik reprezentujący obecnie znany team Kawasaki BUD Racing będzie gościem specjalnym imprezy, ale niestety tylko obserwatorem. Uczestnik najważniejszej serii mistrzowskiej w USA – Lucas Oil Pro Motocross (2016), supercrossu i wielu rozmaitych imprez na pewno ma o czym opowiadać. Będzie okazja zdobyć autograf, zrobić sobie zdjęcie, porozmawiać i przede wszystkim zobaczyć na żywo kogoś, kto bardzo szybko wspina się po szczeblach międzynarodowej kariery. Tristan wygrał ostatnio w imponującym stylu rundę ME w Portugalii, gdzie jako pierwszy od dawna przełamał dominację Włochów. Wygrać trzy wyścigi w EMX250 to jest obecnie coś, gdyż poziom wzrósł tam niesamowicie a pamiętajmy, że z tej klasy czerpie kadry już elita MŚ MX2. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych motorsportem widzów, kibiców MX oraz ich rodziny, młodzież, znajomych. Zapowiada się naprawdę super impreza, bo do około setki zawodników, jacy zwyczajowo zjeżdżają do Dąbrowy Górniczej, postanowił dołączyć jeszcze Karol Kruszyński. A więc co najmniej dwie silne maszyny z polskiej czołówki MX będą w niedzielę upalać po dąbrowieckim torze. Natomiast nie wystąpią w Dąbrowie Gabriel Chętnicki i Damian Kojs. Obaj świetni juniorzy przebywają na wyjeździe treningowym w Belgii i przygotowują się do kolejnej rundy ADAC w Tensfeld, gdzie czeka wszystkich niełatwa przeprawa przez trudne piachy. Stąd właśnie trening na miękkich torach belgijskich.

Skoro jednak mowa o tych dwóch riderach to przypomnijmy, że w ostatnią niedzielę obaj wystąpili na Mistrzostwach Niemiec (DM) klasy MX2, rozegranych na torze w Schweigenhausen. W czasówce Gaba był drugi, ale wyścigi były już jego i to obydwa! Wygrał je pewnie, po raz kolejny pokazując, że na niemieckiej ziemi można odnosić sukcesy (zimą wygrał we Frankenbachu). Fakt, to nie był ADAC, ale rywale też nie byli z polskiej strefy. Z kolei Damian Kojs zajął w wyścigach odpowiednio ósme i szesnaste miejsce. Po nieudanym dla nas ADAC w Bielstein cieszymy się z sukcesu Gaby, bo jest oczywiste, że każda wygrana pomaga i motywuje. Życzymy kolejnych sukcesów! Niedziela, 9 lipca, tor w Zakawiu! Będą emocje, będzie ostra jazda i niejedna bryła ziemi oraz tuman kurzu strzeli spod kół! Przyjedź, kibicuj, wspieraj sportowców w ich wysiłku! Harmonogram imprezy dostępny jest na profilu FB Stowarzyszenia.

Patronem medialnym imprezy jest magazyn X-cross.

TUTAJ WYNIKI LIVE

Fot.: Alek Skoczek (Wysocki), SIX10MXPhoto