Wysocki, Strzelecki i Kojs w brytyjskim Grand Prix

Matterley Basin to kawałek historii światowego i europejskiego motocrossu. Miejsce gdzie dwukrotnie rozgrywano Puchar Narodów (2006 i 2017r) oraz liczne Grand Prix.

Tor po rocznej przerwie w GP (ze względu na MXoN) powrócił do kalendarza i właśnie teraz, rozgrywana jest kolejna runda. Z udziałem trzech Polaków-Tomka Wysockiego, Dariusza Strzeleckiego i Damiana Kojsa. Po dwóch latach z rzędu Mistrzostwa Świata weteranów przeniosły się z Assen do Matterley Basin. I ponownie w tych rozgrywkach zobaczymy Darka Strzeleckiego.

Tym razem jednak riderzy pojadą nie po żółtym piachu, lecz po twardej, czarnej ziemi. Z kolei Damian Kojs startuje w rundzie EMX 250, a nasz flagowy rider w MŚ Tomek Wysocki ponownie powalczy w królewskiej klasie MXGP. Tor w Matterley należy do bardzo szybkich, ma długie, rasowe skoki i… opinię lubianego przez dobrych zawodników tażke ze względu na dobre warunki do wyprzedzania. Czeka nas więc sporo emocji. Śledzić wyścigi będzie też można na kanale EUROSPORT 2, ale z poślizgiem, od godziny 20:45.

fot. ARC