Wystartowała RED BULL ENDURO LIGA. Pierwsza runda – podjazd!

Od 12 sierpnia do 16 września, co środę, uczestnicy Red Bull Enduro Ligi będą poznawać kolejne zadania wyznaczane przez Tadeusza Błażusiaka. Dzięki nagraniom ich wykonania mogą oni punktować w tabeli i dostać się do finału na żywo.

To pierwsza taka impreza dla pasjonatów motocyklowego enduro łącząca video rywalizację online z prawdziwą jazdą. Wejdź do gry jako zawodnik lub kibic i walcz o cenne nagrody na redbull.pl/enduroliga Od momentu ogłoszenia zadania poszczególnej rundy Red Bull Enduro Ligi (środa godz. 12) uczestnicy mają 6 dni na przesłanie filmiku z jego zaliczeniem. Nagranie wykonane telefonem lub kamerą nie może być edytowane, musi być na nim widoczna cała sylwetka zawodnika i ma trwać nie dłużej niż 60 sekund. Każdy rider może wrzucić tylko jedno video na rundę.

– Zadania nie są mega trudne! Niezwykle ważna będzie kreatywność i systematyczność ich wykonywania. Pamiętajcie, nie wstydźcie się i wysyłajcie swoje przejazdy. Nie ważne na jakim etapie przygody z enduro jesteście. Chcę zobaczyć jak jeździcie! – mówi Taddy.

W pierwszej rundzie śmiałkowie muszą wykonać dowolny podjazd będący nieodłącznym elementem jazdy w terenie. Jury dowodzone przez Taddy’ego Błażusiaka będzie kierowało się szerokimi kryteriami pozwalającymi na wyrównaną rywalizację profesjonalistom i amatorom. Ocenie zostaną poddane technika jazdy i styl, ale również trudność wybranej przeszkody i kreatywność w jej pokonaniu. Co tydzień na uczestników czeka pula nagród o łącznej wartości 70 000 zł. Regularną szansę na zdobycie m.in.: kamer GoPro, zagarków Garmina, gogli Scotta i voucherów do Fox’a, mają zawodnicy wyłonieni przez jury, ulubieńcy publiczności i najbardziej zaangażowani kibice, którzy codziennie mogą głosować na najlepsze ich zdaniem klipy. Sportową kulminacją zmagań Red Bull Enduro Ligi będzie jednak finał na żywo wstępnie zaplanowany na 17 października 2020 roku. Zakwalifikują się do niego uczestnicy z największym dorobkiem punktowym zgromadzonym podczas sześciu rund w fazie internetowej. Czołówka tabeli spotka się na specjalnym torze, by rywalizować o tytuł największego kozaka enduro i wymarzony trening 1 na 1 z Tadkiem Błażusiakiem.

Rywalizacja trwa na redbull.pl/enduroliga