X-cross przed testami nowej kolekcji Leatt od stóp do głów.

Przed nami intensywny okres testowy. Wszystko za sprawą szerokiego pakietu produktów Leatt. Marka i w tym sezonie wjechała z kolejnymi nowościami, w tym z długo wyczekiwanymi butami.

Jak spiszą się w terenie? O tym przekonamy się na przestrzeni najbliższych miesięcy, a póki co.… szybkie oględziny paczki od Leatt Protectives Polska.

RĘKAWICE LEATT GPX 1.5

Rękawice GPX 1.5 to wyjściowy model wśród rękawic off-roadowych Leatt. Poza ciekawym designem i mnogością kolorów do wyboru, GPX 1.5 charakteryzuje wyjątkowa lekkość, wysoka przewiewność, a także doskonałe dopasowanie do dłoni. Rękawice posiadają elastyczny mankiet, a także silikonowe nadruki dla lepszego chwytu dźwigni i manetek. Wewnętrza strona GPX 1.5, czyli część chwytna wykonana została z wytrzymałego choć stosunkowego cienkiego materiału. Przekłada się to na świetne czucie manetki, a bezszwowa konstrukcja zapewnia dodatkowe poczucie komfortu.

KASK LEATT GPX 3.5

Najmłodszy członek rodziny kasków Leatt wyróżnia się ze wszystkich totalnie nowym designem. Bardziej charakterny look łączy się tutaj ze znanym rozwiązaniem zapewniającym wysoki poziom bezpieczeństwa, czyli systemem turbin 360. Owe turbiny podobnie jak w modelach z wyższej półki odpowiedzialne są za pochłanianie energii uderzenia w razie upadku, dzięki czemu zmniejszają m.in ryzyko doznania wstrząsu mózgu. Zasługuje to na uwagę tym bardziej dlatego, że Leatt GPX 3.5 to kask budżetowy za rozsądne pieniądze. Nasza testówka to mroczny model V20.1. Kask posiada certyfikat DOT+ECE.

GOGLE VELOCITY 4.5

Gole Leatt VELOCITY 4.5 to młodszy brat dobrze znanych nam gogli VELOCITY 6.5, które ze względu na doskonałą wentylację, kuloodporne szkła a także bardzo duże pole widzenia, zdobyły w naszej redakcji duże uznanie. W modelu 4.5 mamy do czynienia ze znaną technologią z 6.5, jaką są wspomniane kuloodporne szkła, co potwierdza wojskowa norma balistyczna (MIL-DTL-43511D). Pole widzenia w VELOCITY 4.5 wynosi 170′. Jakie więc różnice? W przypadku tego bardziej budżetowego modelu mamy do czynienia z cieńszą o 10 mm taśmą gogli, a także z innym, nieco bardziej skomplikowanym system demontażu szkieł. Całość prezentuje się jednak solidnie i już po pierwszych testach wykazuje świetne właściwości wentylacyjne, dzięki czemu o zaparowanie szkieł trzeba się naprawdę solidnie postarać.

KOSZULKA LEATT GPX 4.5

Nasz testowy model to GPX 4.5 X-Flow Red. Koszulka wykonana została z perforowanego materiału MoistureCool 3D, którego liczne oczka wentylacyjne przyczyniają się do wydajnej cyrkulacji powietrza, co szczególnie powinno zdać rezultat w trakcie letnich eskapad. Koszulka posiada klasyczny krój. Choć nie jest ona tak elastyczna jak model GPX 5.5 to bez problemu możne współpracować z większym buzerem, czy też ochraniaczem karku. W kolekcji na sezon 2020 Leatt przewidział aż 8 motywów graficznych modelu GPX 4.5

SPODNIE LEATT GPX 4.5

Noszące oznaczenie GPX 4.5 BLACK spodnie, to dopełnienie do wspomnianej koszulki. Spodnie mogą poszczycić się wyjątkową lekkością, a także wstępnym wyprofilowaniem, co ułatwia dopasowanie do ciała. Spodnie 4.5 posiadają także krótsze nogawki oraz bardzo wąski mankiet samej nogawki, co znacznie poprawia komfort podczas kontaktu z butem off-roadowym. Jednocześnie GPX 4.5 są na tyle rozciągliwe, że bez problemu współpracują z orteztami (w naszym przypadku z POD K8). W ten model spodni Leatt wkomponował liczne wstawki ze specjalnej siateczki, dla zapewniania wysokiej przewiewności. Nie zabrakło także wzmocnień w okolicach „siedziska” i kolan – odpornych zarówno na temperaturę, jak i przetarcia.

BUTY LEATT GPX 5.5

Buty Leatt to efekt wielu lat badań i prac projektowych, w który zostali wciągnięci specjaliści z zakresu inżynierii, jak i najlepsi zawodnicy – z Jonnym Walkerem na czele. W końcu w sezonie 2020 owoc prac zespołu Leatt ujrzał światło dzienne i przyjął oznaczenie GPX 5.5. Buty posiadają innowacyjny system FlexLock z pomocą którego jeździec może regulować poziom elastyczności buta. Na pokładzie GPX 5.5 nie zabrakło także systemu poprawiającego ochronę przez zwichnięciem, czyli Lock Out. Jak deklaruje Leatt redukuje on siły działające na staw skokowy, które pojawiają się w razie upadku, aż o 37%. Na staw kolanowy z kolei o 35%. Buty wyposażone zostały w solidne klamry aluminiowe, a także piankowe ochraniacze kostek. Całość jest natomiast stosunkowo smukła. Obuwie GPX 5.5 występuje w 3 wariantach kolorystycznych – czarnym, „królewskim”, czyli niebiesko-czerwonym i biało-czarnym.

Obszernych recenzji wyżej opisanych produktów możecie spodziewać się na łamach x-cross.pl, a także w dwumiesięczniku X-cross, który od kilku tygodni dostępny jest także w formie aplikacji.

fot. Aleksandra Kręcichwost