Yamaha 2019 YZ250F zadebiutuje podczas MXGP w Szwajcarii już w ten weekend

Po premierze nowego YZ250F 2019 w lipcu, Yamaha Motor Europe i Kemea Yamaha Official MX2 mają przyjemność ogłosić, że najpierw Jago Geerts zadebiutuje na zupełnie nowym motocyklu na belgijskim torze w Balen w Belgii.

Z kolei Ben Watson po raz pierwszy wystartuje na najnowszej maszynie w szwajcarskim MXGP w Frauenfeld-Gachnang w weekend 19 sierpnia. Zwycięzca 2018 Open Dutch Champion w klasie 250cc, zdobywca swojego pierwszego podium w klasie MX2 na Łotwie, osiemnastoletni Jago Geerts właśnie dzisiaj15 sierpnia zaprezentuje najnowszy model 2019 YZ250F podobnie jak Ben dwa dni później w Szwajcarii.

Nowe moto wyposażone jest w elektryczny rozrusznik, jest węższe i bardziej kompaktowe co gwarantuje jeszcze lepszą przyczepność, skuteczniejsze hamowanie i efektywną kontrolę w trudnym terenie. Mapy paliwa i zapłonu mogą być zmieniane w celu dopasowania do dowolnego układu jezdnego lub warunków terenowych za pośrednictwem nowej aplikacji Power Tuner. Aplikacja wyświetla wszystkie dane dotyczące silnika, dokonuje diagnostyki w czasie rzeczywistym, rejestruje liczbę godzin pracy, a także archiwizuje wszystkie dane.

fot. yamaha-racing.com