Yamaha w komplecie na sezon 2018

Przygotowany i gotowy do nowego sezonu Yamaha Motor Europe NV ma zaszczyt potwierdzić składy na Mistrzostwa Świata FIM MXGP, MX2 i WMX, EMX250 i EMX125. Wzmacniając swoją strategię Yamaha Motor Europe NV oficjalnie będzie wspierać w MXGP dwa zespoły (łącznie pięciu zawodników).

Pierwszy to Team Yamaha Monster Energy Racing który pozostaje niezmieniony po raz trzeci z rzędu, a zwycięski toast na koniec sezonu zamierzają wznieść Romain Febvre i Jeremy Van Horebeek.

Z kolei zespół Wilvo Yamaha MXGP wchodzi do drugiego sezonu w składzie: Arnaud Tonus, Shaun Simpson i Jeremy Seewer. W MX2 kompletny Team Kemea Yamaha Official MX2 przeszedł całkowitą zmianę wprowadzając trzech nowych kierowców. Są to: Ben Watson, Wsiewołod Brylyakov i Jago Geerts. Uzbrojony w technologię YZ250F, Yamaha Motor Europe NV z dumą wspiera również trzy riderki w Mistrzostwach Świata Kobiet.

W barwach „niebieskich” pojadą Kiara Fontanesi, Courtney Duncan i Nancy van de Ven. Natomiast w Mistrzostwach Europy wystartują Tristan Charboneau, Nicolas Lapucci, Thibault Benistant, Rick Elzinga i Jörgen-Matthias Talviku. Erik Eggens MX Racing Manager: To będzie ekscytujący sezon. W tym roku nie skupialiśmy się na ilości dodając więcej zawodników, ale na jakości kierowców. Myślę, że nasze składy są bardzo utalentowane, bardzo silne i bardzo stabilne, a zawodnicy zmotywowani, aby osiągnąć swoje cele. Co prawda kłopoty ze zdrowiem miały Courtney i Kiara mam jednak nadzieję, że lada moment rusza na treningi. 

fot. Yamaha