Z dużymi szansami na podium w Mistrzostwach Europy Enduro!

1 października, to drugi dzień ostatniej rundy Mistrzostw Europy Enduro rozgrywanej w Holandii. Zawodnicy spędzili dziś około 8 godzin na motocyklu, pokonując trudy tras przygotowanych przez organizatorów.

Maciej Więckowski potwierdza świetną formę, którą pokazał we wczorajszym prologu. Jego kibice trochę obawiali się o dyspozycję ulubieńca ze względu na kontuzję kolana, której nabawił się 3 tygodnie temu. Więckowski, mimo utrudnień pokazuje co potrafi, wygrywając w swojej klasie.

Jeśli utrzyma jutro świetne tempo będziemy mieli srebro! „Jesteśmy po pierwszym dniu, dla mnie to najlepsze zawody Mistrzostw Europy na jakich startowałem. Udało mi się wygrać klasę, co jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło. Czuję się pewnie na próbach crossowych i dużych prędkościach w lesie. Moją pięta achillesową jest krótka próba extreme. Liczę jutro na równie udany dzień, zwycięstwo w Holandii i srebro w całym cyklu Mistrzostw Europy.„- tak podsumowuje swój dzisiejszy start Więckowski.

ozostali kadrowicze jadą równo, Aleksander Bracik walczy o brąz, a Kacper Baklarz o 5. miejsce. „Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyniku, dałem z siebie 100%, mimo to zabrakło kilka sekund do 3 miejsca. Jutro kolejny dzień więc będę walczył do końca. Próby bardzo się wybiły, a koleiny są coraz głębsze, będzie co robić.”- mówi Bracik. Kacper Baklarz ma trochę mniej szczęścia, toczy walkę z najbardziej nieprzewidywalnym zawodnikiem, swoim zdrowiem: „Dziś bardzo ciężki dzień dla mnie, przede wszystkim ze względu na chorobę. Nie przespałem nocy i bardzo słabo czułem się fizycznie. Niestety nie było dziś walki z rywalami, a z samym sobą, aby ukończyć ten dzień. Mam nadzieję, że do jutra uda się trochę naprawić organizm i pokazać pełnie swoich umiejętności.„- mówi Baklarz. Zespół juniorów Kadry Narodowej Enduro również ma powody do zadowolenia. Ci młodzi zawodnicy start w Holandii rozpatrują przede wszystkim jako perspektywę rozwoju.
Klasyfikacja pierwszego dnia Mistrzostw Europy Enduro.

Kadra Narodowa Enduro
Kacper Baklarz- klasa J2- 10. miejsce
Aleksander Bracik- klasa 250-2T- 4. miejsce
Maciej Więckowski- klasa 250-4T- 1. miejsce
Kadra Narodowa Enduro – Juniorzy
Dawid Babicz- klasa 250-4T- 6. miejsce
Dawid Domański- klasa U21- 15. miejsce
Patryk Kuleszo- klasa J1- 8. miejsce

Dzisiaj na zawodników czeka identyczna trasa, więc jeszcze wszystko może się zdarzyć, jednak mamy podstawy do optymizmu.

inf.prasowa