Zakurzony Rosówek

Po inauguracyjnym boomie na trzeciej rundzie Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej frekwencja z lekka spadła. W Rosówku zgłoszonych było 177 osób, a gdzie reszta? Na GP na Narodowym, na komuniach…

Ale mimo wszystko i tak riderów było niewiele mniej niż w dwóch pozostałych strefach (południowa i północna) razem wziętych, które odbyły się tego samego dnia… Tor w Rosówku był suchy i miejscami bardzo twardy, a brak deszczu przez cały tydzień przed zawodami nie ułatwił sprawy organizatorom.

Większość zawodników narzekała na słabe przygotowanie obiektu, już w trakcie zawodów tak mocno się kurzyło, że momentami zawodnicy wjeżdżali w ścianę piachu i pyłu. Poza tym nie usunięto kamieni z toru, co wyeliminowało z udziału niejednego zawodnika, a wielu zjeżdżało z „kapciem”. Taka sytuacja przytrafiła się m.in. Dawidowi Słabemu (LSM Bry-Tech), który w pierwszym biegu przez „flaka” stracił pozycję lidera generalki MX2C, czy też Krzysztofowi Woźniakowi, który z tego samego powodu spadł z pudła. Pecha rywali wykorzystał świetnie dysponowany tego dnia Lubomir Sobol (KM Chojna), który w tej klasie wywalczył pierwsze miejsce, drugi był Karol Pawlak (MKS Nekla) i trzeci Przemysław Herejczak (KMP Dobromil).

Naszym ulubieńcom, czyli najmłodszej klasie MX65 znacząco skrócono trasę, co jednak nie wszystkim się spodobało, a już szczególnie samym riderom. Najszybszy na torze był lider generalki Filip Seniuk z OKM Ostrów, który na każdym okrążeniu robił czasy lepsze od drugiego i trzeciego zawodnika średnio o 3-4 sek. Seniuk wygrał bez żadnych problemów, drugi był Kacper Andrzejewski z WKM Wschowa, a trzeci Karl Von Głowacki z KM Szczecin. Wśród Pań, pod nieobecność największych rywalek Karoliny Jasińskiej (AK Gorzów) i kontuzjowanej Karoliny Jankowiak (AK Głogów), po raz trzeci z rzędu zwyciężyła Justyna Melech z LSM Bry-Tech Racing, która umocniła się na pozycji liderki w swojej klasie. Drugie miejsce wywalczyła Anna Oleśniewicz z WKM Wschowa, a trzecie miejsce przypadło Sandrze Śron z OKM Ostrów. Na koniec już dzisiaj zapraszamy na kolejną rundę do Ostrowa Wielkopolskiego 3 czerwca.

WYNIKI

tekst: Ewa Kowalewska, fot.: Aleksandra Woźniak