Zawodnicy KTMSKLEP.PL gotowi na ostre strzelanie w sezonie 2019

Po pełnym emocji motocrossowym sezonie Mistrzostw Polski 2018 wyścig zbrojeń przed tegorocznymi zmaganiami wchodzi w ostatnią fazę.

Jedna z najlepiej rozpoznawalnych ekip w polskiej stawce MX jest już READY TO RACE! Mowa oczywiście o zespole KTMSKLEP.PL napędzanym przez salon KTM z Olsztyna i Fundację Motocyklowe Nadzieje, którego 9 reprezentantów – Olaf Olek, Wiktoria Kupczyk, Igor Lemańczyk, Wiktor Sobiech, Wiktor Rafalski, Mateusz Szafrański, Mikołaj Białecki, Czarek Lewko i Igor Zienkiewicz zawalczy o punkty w aż 6 klasach nowego cyklu. Siedmiu z nich mieliśmy okazję podpatrzeć w miniony weekend na teamowym zgrupowaniu w Ornecie, które dla zespołu poprowadził trener motocrossu – Łukasz Kucharczyk. Skład zaprezentowanego w miniony weekend w Ornecie teamu pozostał niezmienny względem sezonu 2018.

W szeregach teamu zmieniło się jednak wiele – przede wszystkim zawodnikom najmłodszych klas przybyło kilka centymetrów wzrostu, co w dwóch przypadkach wymusiło transfer do wyższych klas. Zawodnikami, którzy w sezonie 2019 pożegnają się więc z walką o punkty w klasie MX85 są Mateusz Szafrański oraz Mikołaj Białecki. Mateusz, który ubiegły rok ze względu na kontuzję doznaną na początku sezonu w znacznej części spędził na rehabilitacji, w zbliżającym się wielkimi krokami nowym cyklu motocrossowych batalii wystartuje na motocyklu KTM 125 SX w klasie MX125. Białecki z kolei sezon 2019 poświęci na oswojenie się z czterosuwowym motocyklem KTM 250 SX-F i ma zamiar wystartować w cyklu MX2 Junior. Nie ukrywa jednak, że prawdziwa walka w tej klasie zacznie się dla niego dopiero w sezonie 2020. W klasie MX85 barwy sklepu KTM z Olsztyna będzie w tym roku reprezentowało trzech zawodników: Wiktor Sobiech, który jeszcze na początku roku operacyjnie „zamykał” temat kontuzji doznanej podczas ostatniej rundy Mistrzostw 2018, Wiktor Rafalski prezentujący świetną dyspozycję oraz Igor Lemańczyk. W najmniejszej z klas, czyli MX65 w boju będziemy mogli zobaczyć najmłodszych członków team’u, którzy w jego szeregi wkroczyli dokładnie rok temu, a więc Wiktorię Kupczyk i Olafa Olka. Olafa i jego KTM 65 SX mieliśmy okazję zobaczyć w akcji na torze w Ornecie podczas ostatniego campu zespołu i musimy przyznać, że ten mały chłopaczyna znacząco podkręcił swoje tempo na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Oskar Wojciechowicz

Bezapelacyjnie swoje największe nadzieje pomarańczowy zespół z Olsztyna pokłada w Czarku Lewko, który w 2019 pojedzie pełny cykl Mistrzostw MX2. Zeszłoroczny zdobywca Pucharu Polski niestety nie dojechał swojego ostatniego sezonu w MX125 do końca, a wszystko za sprawą odniesionej podczas 6 rundy kontuzji – zerwanie wiązadła kolana. Jak jednak powiedział nam Czarek, po tej kontuzji zostało już tylko wspomnienie, a on sam jest maksymalnie zmotywowany do walki w nowej klasie. Zanim jednak stoczy bój w pierwszej rundzie sezonu MX2, przed numerem #222 jeszcze jedna, bardzo ważna, życiowa bitwa – matura. Ostatnim zawodnikiem KTMSKLEP.PL, który stanie do walki w Mistrzostwach Polski MX będzie Igor Zienkiewicz. Zeszłoroczny, 5 zawodnik klasy MX2 w sezonie 2019 poza startami w wiodącej dla siebie MX „dwójce”, równolegle będzie także walczył o punkty w królewskiej klasie MX Open.

Zespołowi życzymy dobrego tempa przez cały sezon 2019 i oczywiście sukcesów oraz odporności na kontuzje! A pierwsze starcie sezonu w ramach Mistrzostw Polski Motocross 2019 już w trzeci weekend maja, czyli w dniach 25-26. W drugi weekend maja czeka nas jednak jeszcze Puchar Polski w Olecku, także wysokooktanowe, pełne emocji dni na torach MX – coraz bliżej!

Więcej informacji o zespole, jego członkach, przygotowaniach i poczynaniach w sezonie 2019, przeczytacie oczywiście na stronie sklepu ktm, tutaj.

fot. Łukasz Kręcichwost