Zostań mistrzem. Fundacja Motocyklowe Nadzieje czeka na Ciebie

W karierze każdego młodego ridera pojawia się moment, kiedy bez profesjonalnego wsparcia próżno myśleć o sportowych sukcesach.

W ostatnich latach zarówno Fundacja Motocyklowe Nadzieje jak i Akademia Orlen Team pod wodzą Marka Dąbrowskiego znakomicie spełniały swoją rolę przygotowując najmłodszych do startów w zawodach najwyższej rangi. Niestety Akademia nie przetrwała próby czasu, choć prezentowała poziom światowy. Na szczęście pozostał FMN zapisując spore sukcesy na swoim koncie.

Fundacja razem z KTMSKLEP.PL z końcem 2021 roku zakończyła pierwszy etap autorskiego programu wspierania młodych talentów. Program polegał między innymi na wspieraniu zawodników od najmłodszych klas, czyli od MX65 aż do MX125. Przez pięć lat trwania programu trudno jest policzyć ilość zdobytych tytułów przez podopiecznych Fundacji na zawodach różnej rangi. Ukoronowaniem pierwszego projektu był ubiegły rok, kiedy to już wszyscy zawodnicy zakończyli karierę w klasach juniorskich i zdobyli mistrzowskie tytuły w ORLEN MX MP. Wiktoria Kupczyk zdobyła tytuł II Wicemistrza Polski MX Kobiet, a Wiktor Sobiech został Wicemistrzem Polski w klasie MX125. Natomiast Mateusz Szafrański wiódł prym w zawodach strefowych i okręgowych w klasie MX Junior, mimo przygód z COVID w trakcie sezonu.

Teraz przyszedł czas na uruchomienie kolejnego projektu w nowej odsłonie. Obecnie Fundacja poszukuje młodych zawodników zaczynających karierę w motorsporcie w wieku 9-10 lat. Do końca lutego zainteresowani mogą przesyłać na adres Fundacji swoje zgłoszenia. Zaproszenie jest skierowane do zawodników posiadających już licencję A PZM uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski w klasie MX65.

W zgłoszeniu powinny znajdować się:

1. w polu temat numer startowy, imię i nazwisko zawodnika

2. dane minimum jednego rodzica lub opiekuna prawnego łącznie z numerem telefonu

3. marka i model posiadanego motocykla

4. krótki opis największego sukcesu sportowego z sezonu 2021 (max. 5 wersów)

5. jedno zdjęcie na motocyklu z treningu lub zawodów

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: biuro.motocyklowenadzieje@gmail.com. Oczywiście projekt będzie rozwijać się pod czujnym okiem X-cross Media.

fot. FMN