Enduro Justin Sudety Extreme – dwa dni ostrego upalania. Mega nagrody!

O sobie, o imprezie, o nagrodach i atrakcjach mówi twórca imprezy Justyn Janas.

Pomysł organizacji zawodów (13-14.08) wziął się stąd, iż od wielu lat uczestniczę w tego typu imprezach na terenie naszego kraju, a także w Czechach. Jestem zawodnikiem zrzeszonym w ziębickim klubie ZKS Orion, prowadzę także od dłuższego czasu kanał na YouTube Enduro Justin Poland.

Zawsze byłem pod wrażeniem tego typu eventów u naszych sąsiadów, gdzie sport ten jest zdecydowanie bardziej zaawansowany niż u nas i marzeniem moim było rozwinąć go także na naszym terenie. Punktem wyjścia stało się tworzenie przeze mnie pierwszego w Polsce legalnego toru do treningu Enduro. Podczas realizacji tego pomysłu doszedłem do wniosku, iż teren który posiadam idealnie nadaje się pod zawody Hard Enduro.

Z racji tego, iż Sudety nie są zbyt wysokie, są za to strome i wymagające, teren bardzo zróżnicowany (podjazdy, zjazdy, trawersy, wąwozy) co stwarza idealne warunki pod takie widowisko. Nie wspominając o walorach krajobrazowych, które na pewno wywrą wrażenie na niejednym kibicu. Nie wyobrażam sobie, by impreza tego typu miała trwać jeden dzień. Dwa dni to minimum.

W piątek zawodnicy pojadą Prolog, po dwie próby, będzie liczył się lepszy czas. W sobotę natomiast odbędzie się wyścig na pętli 22km. Trasa została podzielona na dwa stopnie trudności. Dla amatorów (klasa Hobby) którzy pojadą rano oraz dla zawodników zaawansowanych (klasa Expert, Pro), startujący w godzinach popołudniowych. Klasa Hobby będzie miała 2,5h na pokonanie trzech okrążeń, natomiast Expert i Pro 3h na cztery okrążenia. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie firma Medical Wrocław, natomiast profesjonalnym pomiarem czasu zajmie się firma Timekeeper.

Cały event odbędzie się będzie na terenie trzech miejscowości. W Niwie zlokalizowany zostanie padok, w Suszynie główna zawodów a w Chocieszowie mega party. Na padoku udostępnimy pole namiotowe oraz kamperowe, będzie także możliwość noclegu w szkole. W przedsięwzięcie zaangażowana jest Gmina Radków, Gmina Szczytna, Starostwo Powiatowe Kłodzko, Sołectwo, OSP Chocieszów, koło gospodyń wiejskich, Szkoła Podstawowa Chocieszów, mnóstwo osób, które bezinteresownie pomogło w przygotowaniu trasy, promocji w mediach społecznościowych, bez których nie udałoby mi się zrealizować tego pomysłu, za co jestem szalenie wdzięczny.

Enduro Justin Sudety Extreme jest sponsorowane przez kilka firm, bez których impreza nie mogłaby się odbyć mianowicie: Stryczyński Transport, CUBAMOTO, GALOP Części Rolnicze, ENDURO MANIA, DBS Dawid Danek, X- CROSS, SHOCK SUSPENSION, Carapaks, ENDURO DKA, ŻEREBMOTO 609, Staropolanka, ZKS ORION Ziębice, Areon Polska oraz 24MX , który jest głównym sponsorem zawodów. Oczywiście wyścigi to nie tylko puchary, ale także nagrody rzeczowe.

Bardzo zależało mi na tym, aby uczestnicy nie ścigali się za przysłowiową pietruszkę, dlatego wartość nagród przeznaczona by wynagrodzić po pięciu najlepszych zawodników z każdej klasy przekroczyła 20tys. zł. Uczestnicy w ramach wpisowego mogą liczyć na pyszny catering, który przygotowuje dla nas Koło Gospodyń Wiejskich, koszulki z logo imprezy, konkursy motocyklowe, after party z soboty na niedzielę, podczas którego oprawą muzyczną zajmie się topowy Dj Rezi.

To nie wszystko, w dniu zawodów zadbamy także o obszerną fotorelację oraz profesjonalne „after movie”. Postaramy się uwiecznić najciekawsze momenty imprezy, tak aby wszyscy jeszcze bardziej wyczekiwali kolejnej edycji. Nagrywać będziemy z ziemi i powietrza. W biurze zawodów w padoku będą do pobrania dla kibiców bezpłatne ulotki z oznaczonymi najciekawszymi miejscami na trasie.