Hubert Hyła: jeden mały błąd pogrzebał szanse na dobry wynik

Jak przygotowywałeś się do startu w Łodzi?

Ostatnie miesiące, mimo już słabych warunków pogodowych, intensywnie trenowałem super enduro oraz dość mocno przygotowałem się fizycznie.

Co utkwiło Ci szczególnie w pamięci podczas zawodów?

Czułem się mocny, w kwalifikacjach czasowych zająłem 7. lokatę, co dało mi bezpośredni awans do finału. W finale pierwszy wyścig strasznie spięty dojechałem na 12. miejscu, w drugim biegu czułem się dobrze, jechałem na 7-8 pozycji, ale jeden błąd – wypadnięcie z toru na śliską posadzkę – kosztował mnie utratę pięciu miejsc i skończyłem również na 12. pozycji.

Na jakim moto pojechałeś i co w nim zrobiłeś, aby dostosować do specyfiki superenduro?

Startowałem na dwusuwowym GAS GAS 300 2022 od Motocykle Lublin z przerobionym przez Leszka Drogosza zawieszeniem pod superenduro. Zmieniona kierownica, przełożenie 13/52, softowe opony, osłonki na tarcze i silnik, reszta seryjna.

Jak oceniasz sam tor, które elementy były najtrudniejsze?

Tor mega mi się podobał, było wszystko co lubimy jeździć: belki, kamienie, piach, opony a nawet i schody. Heh, trudne okazały się kamienie tzn nie były może bardzo trudne, ale łatwo było na nich popełnić błąd, który kosztował sporo czasu .

Co sądzisz o samej organizacji zawodów?

Na plus jak najbardziej.

Czy planujesz starty w kolejnych rundach SE?

Jeśli budżet pozwoli chcę jechać wszystkie rundy.

Kto Cię sponsoruje?

Moi główni sponsorzy to firma WINNER BEEF HOUSE MSZANA oraz A-TYNK. Jestem im bardzo wdzięczy za pomoc i dzięki nim mogę robić to co kocham. Lecz pomagają mi też moja rodzina, Burtan Sport, który zawsze pomoże dobrać jedzenie i suplementację przed ważnymi startami, SM Sticker – top okleina, DROGOSZ Suspension dbający o moje zawieszenie, Leatt pl – dostarcza mi świetne kuloodporne gogle, THERAPEAK fizjoterapia, Motocykle Lublin.

Czy masz już plany na sezon 2022?

Planuję wystartować w Erzberg Rodeo, Hero Challenge, a jak budżet pozwoli to też Abestone Hard Enduro, Getzen Rodeo, wybrane polskie przystanki hard enduro, może Mistrzostwa Polski Enduro.

fot. Krzysztof Hipsz