Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco

Dzisiaj otrzymaliśmy kilka zdjęć z Borkowa, gdzie za niewiele ponad dwa tygodnie rozegrane zostaną Drużynowe Mistrzostwa Europy MXoEN.

Zakładamy, że wszystko jest pod kontrolą, bo widok nie napawa optymizmem. Jak powiedział nam szef jednego z najlepiej utrzymanych obiektów MX w Polsce, to już ostatni dzwonek, aby rozpocząć bardzo, ale to bardzo zmasowane prace na torze i… wokół toru, bez gwarancji, że efekty będą takie, jakich wszyscy oczekują. Szkoda, że tak to wygląda dzisiaj, bo zapewne nasi kadrowicze chętnie potrenowaliby na torze, gdzie już niedługo ma odbyć się MXoEN. Mimo wszystko trzymamy kciuki, w końcu Polacy to specjaliści od zrywów!

I druga sprawa… 14 sierpnia wysłaliśmy do ZG PZM mail następującej treści: Ponieważ niespełna trzy tygodnie dzielą nas od zawodów MXoEN w Gdańsku i do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych szczegółowych informacji na ten temat, proszę o odpowiedź na następujące pytania: kiedy zostanie ogłoszona lista polskiej reprezentacji? Czy zawody zostały zarejestrowane jako impreza masowa? Jakie prace zostały wykonane na torze po rundzie MXMP i czy został poprawiony dojazd? Jak wygląda kampania reklamowa MXoEN w mediach i na zewnętrznych nośnikach w Trójmieście? Kiedy zostaną uruchomione procedury akredytacyjne dla dziennikarzy (zostały uruchomione po naszej interwencji)? Kiedy poznamy ceny biletów (już znamy)? Jaki jest kontakt z biurem prasowym i kto nim kieruje (link na stronie nieaktywny)? Kiedy wszystkie najważniejsze informacje będą dostępne na stronie internetowej? Czy przewidziane jest uruchomienie specjalnej linii autobusowej do Borkowa podczas zawodów?

Mimo prośby o pilną odpowiedź (media to nie urząd, liczy się tylko szybkie info), musieliśmy czekać do 23 sierpnia, aby dowiedzieć się, że: Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że skład Reprezentacji Polski na Zawody Drużynowych Mistrzostw Europy zostanie podany w dniu 24.08.2018r. (i został). Z pozostałymi pytaniami proszę zgłosić się do organizatora imprezy, którym jest Gdański Auto Moto Klub. Natychmiast skierowaliśmy więc pytania do GAMK, niestety do tej pory cisza. I ostatnia kwestia… żadnej aktywności biura prasowego, żadnych newsletterów, a wszelkie info rozchodzą się jakimiś prywatnymi, fejsbukowymi kanałami, jak choćby to, że dzieciaki na MXoEN wchodzą bezpłatnie (chyba, że to plotka). A powinno już być głośno o zawodach na całą Polskę, zwłaszcza że w tym samym czasie odbędzie się Red Bull Megawatt 111 (wjazd dla publiki za friko). Oj nie tak panowie, nie tak!