Gajser zwycięzcą w plebiscycie Atheny na najlepszego zawodnika MXGP

Best Rider of the Year, sponsorowany przez Athenę to konkurs, który został zainicjowany w 2021 roku, umożliwiający fanom głosowanie na najlepszego zawodnika MXGP w Grand Prix w każdej z rund, a następnie wybór zwycięzcy najlepszego zawodnika roku. W zeszłym sezonie koronę zdobył Jeffrey Herlings, w 2022 okazał się nim Tim Gajser.

Przypomnijmy, że włoska firma Athena jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji m.in. wysokiej jakości części do motocykli w tym uszczelek, cylindrów, tłoków, korbowodów i tarcz sprzęgła.

W 2020 roku Athena podpisała umowę sponsorską z organizatorem MXGP stając się jego ważnym partnerem. Firma wsparła jednocześnie takie gwiazdy jak Jorge Prado, Jeremy Seewer, Gautier Paulin, Arnaud Tonus, Ben Watson, Alessandro Lupino, Thomas Covington czy Maxime Renaux.

W tym roku absolutnym dominatorem w plebiscycie Atheny okazał się Tim Gajser, zdecydowanie wyprzedzając Seewera i Prado. Kilka dni temu Słoweniec otrzymał czek na 5000 euro za zwycięstwo w sezonie 2022.

Ciekawym pomysłem był także specjalny konkurs dla fotografów-amatorów obecnych na MXoN w RedBud. Należało znaleźć logo Atheny na motocyklu, banerach reklamowych czy pawilonach teamowych, zrobić fotkę, przesłać ją na specjalną aplikację Atheny gdzie kibice mogli oddać swój głos na najlepsze zdjęcie.