Wiktoria Kupczyk zaprasza na Puchar Polski MX w Więcborku (I runda)

Od 2019 roku jestem zawodniczką WKM Więcbork, często startuję na miejscowym torze Plebanka. Jest to miejsce, które darzę szczególną sympatią z wielu względów.

Tor zawsze utrzymany w doskonałym stanie co gwarantujr duży komfort jazdy. Ukształtowanie i obszar na jakim jest położony daje duże możliwości podczas zawodów. Wg mnie najtrudniejszym elementem toru jest jego końcowy fragment, często decydujący o ostatecznym miejscu zawodnika. Dodajmy do tego doskonałe zaplecze, ogrodzony park maszyn, znakomite miejsca do obserwacji wszystkich wydarzeń dla kibiców.

Jako reprezentantka WKM Więcbork w ubiegłym sezonie zdobyłam drugie miejsce w Pucharze Polski Kobiet. Niewiele brakowało, a znalazłabym się na podium Mistrzostw Polski, niestety za spóźnienie na start otrzymałam 5 punktów karnych i spadłam na 4. miejsce. Była to dla mnie dobra nauczka na przyszłość, bo w motocrossie liczy się nie tylko efektywna jazda, ale także dyscyplina.  Zostałam również uhonorowana na gali PZM wyróżnieniem za godne reprezentowanie barw narodowych na zawodach poza granicami kraju. Jednak za największy sukces ubiegłego roku uważam mój udany debiut w Niemczech w DMV LADIES Cup.

Poza WKM Więcbork wspierają mnie Spicesolutions.pl, Raven, 24MX, Paterkapromotor, Motorex Leszno, Metalbau Chrostowski, Rodzina oraz najlepszy z mechaników Michał Śpiewok, korzystam także ze wsparcia trenerskiego Sergieja Garina. A o moje zawieszenie dba Wysocki Suspension.

fot. Kristin Kusatz