Challenge Hard Enduro 2020 w nowej formule – propozycja do dyskusji

  W tunelu rozbłysło maleńkie zielone światełko. Czy pojawiła się szansa, aby zacząć wracać do normalności? Taką próbę podjął klub Olszana, który kilka miesięcy temu zapowiedział bardzo interesujący cykl Hard Enduro.

  Organizatorzy: Jak wiecie rząd przedstawił 4 etapy odmrażania gospodarki, nas interesuje 3 etap czyli pkt o organizacji imprez sportowych na otwartym terenie do 50 osób. Wiadomo jest to mało ale musimy przyzwyczaić się do realiów jakie mamy tak wiec jeśli zostanie wprowadzony 3 etap odmrażania gospodarki zawody Challenge Hard Enduro powrócą lecz w trochę innej formule. Przedstawimy najważniejsze punkty nowego regulaminu (pełny w późniejszym czasie). Ze względu na ograniczenia liczby osób do 50ciu które mogą przebywać na imprezie sportowej, jedna runda odbędzie się w dwie kolejne soboty lub niedziele (tydzień przerwy). Zawodnicy z danej klasy zostają podzieleni na dwie grupy: w jednym dniu startuje 40 zawodników a za tydzień kolejnych 40 zawodników z tej samej klasy i na tej samej trasie. Następnie sumujemy czasy, rozdanie nagród odbywa się na kolejnej rundzie. W jednym dniu przeprowadzane są 4 wyścigi w godzinach 8:00,11:00,14:00,17:00., wyścigi trwają 1h30min. Każdy zawodnik po zakończonym wyścigu ma 30min na opuszczenie padoku. Po opuszczeniu padoku przez zawodników następuje dezynfekcja Biura zawodów i padoku która trwa 15 min po tym czasie kolejna grupa może wjechać na padok. Zawodnicy przyjeżdżają na zawody pojedynczo, jedynym wyjątkiem jest zawodnik niepełnoletni który musi przyjechać z opiekunem. W padoku może przebywać maksymalnie 40 zawodników plus obsługa. Każdy zawodnik przyjeżdża nie wcześniej niż 45 min przed startem. Zawody odbywają się bez publiczności. Dla kibiców będzie dostępny stream online z kamerami pokazującymi wyścig z rożnych miejsc trasy a także wyniki live. Ze swojej strony gwarantujemy że zrobimy wszystko, aby zawody odbyły się wrecz w sterylnych warunkach.

  Termin i miejsca wyścigów (mogą ulec zmianie, czekamy na wprowadzenie pkt 3 odmrażania gospodarki)
  1 runda Olszana Tor w dniu 24 i 31 Maja 2020
  2 runda Tylicz Las w dniu 28 czerwiec i 5 Lipiec 2020
  3 runda Olszana Las w dniu 26 lipiec i 2 sierpień 2020
  4 runda Podegrodzie Żwirownia w dniu 30 sierpień i 6 wrzesień 2020
  5 runda wakat w dniu 11 i 18 październik 2020
  Uczestnicy i podział na klasy. Prawo do startu mają amatorzy bez licencji oraz zawodnicy z licencją. Do startu będą dopuszczone motocykle sprawne technicznie. Motocykle biorące udział w imprezie nie muszą posiadać dowodu rejestracyjnego oraz osprzętu (oświetlenie, sygnalizacja). W zależności od posiadanego pojazdu oraz wieku uczestnicy zostaną podzieleni na następujące klasy: klasa Junior – wiek od 15 lat do 21 lat, klasa Senior – Wiek powyżej 21 lat, klasa Expert – Wiek od 17 lat, umiejętności średnio zaawansowane, klasa PRO – Zawodnicy posiadający licencję oraz umiejętności na najwyższym poziomie, wiek min 17 lat, klasa MASTER – Wiek powyżej 40 lat. Limit uczestników: Junior 80 miejsc, Senior 80 miejsc, Expert 80 miejsc, PRO 40 miejsc, Master 40 miejsc.